Vila L´amitie
(rodinné sídlo)

      Každé miesto má svoje neopakovateľné čaro, každý človek je jedinečný, každý dom je iný. Návrh Vily L´amitie vychádza z lokality (mierne návršie na okraji obytnej zástavby v kontakte s vysokou zeleňou) a zo životného štýlu jej obyvateľov. Horizontálne línie domu vyjadrujú prirodzený vzťah človeka k svojmu životnému prostrediu.
      Kompozícia domu z jednoduchých tvarov usporiadaných netradičným spôsobom vytvára zaujímavý priestor a zároveň nevtieravo napĺňa požadované funkcie komfortného bývania (prepojenie interiéru a exteriéru, ochrana pred dažďom a vetrom ... ). Priestorovo veľkoryso riešený dom navonok pôsobí kompaktne a vnútorná funkcia a vonkajší výraz vzájomne korešpondujú.      Dispozične je dom rozdelený do zón, ktoré sú v prirodzenom slede a navzájom prepojené. Pri vjazde na pozemok je technická časť s garážou, ktorá pokračuje v severnej časti domu ďalším príslušenstvom (prirodzená tepelná bariéra). Terasa a vstup do domu sú chránené pred vetrom a dažďom. Cez zádverie so šatníkom vchádzame do dennej časti domu s obytnou halou s kuchyňou. Ako vchádzame hlbšie do domu, prechádzame do nočnej kľudnej časti s izbami pre deti a spálňou pre rodičov. Na poschodí sa nachádza relaxačná časť domu (sauna, vírivka, fitnes a hosťovská izba).

Stiahnúť PDFVila Mivella
(rodinné sídlo)


      Štúdia rodinného domu Vily Mivella bola navrhnutá podľa konkrétných požiadaviek budúceho uživateľa. Jednalo sa o požiadavky obsahovej náplne domu a taktiež o požiadavky na tvaroslovné prvky.      Náročným požiadavkam na bývanie predchádzala fáza hľadania a výberu vhodného pozemku z hľadiska rozlohy, prístupu a vybavenia infraštruktúrou.
      Takýto pozemok sa nakoniec našiel dokonca v jednej z novobudovaných zástavieb v blízkosti väčšieho mesta, kde parcela netradičného trojuholníkového tvaru z južnej strany hraničí so vzrástlou zeleňou (ochranné deliace pásmo).


Vila Omega
(víkendový dom)
 
      Štúdia Vily Omega rieši iný pohľad na tvarovanie domu, jeho vnútorné usporiadanie a prepojenie s exteriérom. Určuje nové nároky jeho obyvateľov na kvalitu bývania a na kvalitu architektúry. Prvý krok k takému bývaniu je nájsť vhodný pozemok s primeranou rozlohou, okolím a výhľadmi.
 
      Príjemnú a inšpiratívnu prechádzku netradičným návrhom domu s komfortným a priestranným prízemím a útulným poschodím, v priamom prepojení s exteriérom ako aj v prízemí, tak aj na poschodí domu !
 


Kostol povýšenia sv.Kríža
(návrh pre obec Košolná)


      Boh je pravda, boh je svetlo, cesta a život ..... hlavné motto, ktoré sa nesie celým návrhom nového kostola.
      Ide o jednoduchu pozdĺžnú hmotu lode kostola, ktorá je navrhnutá z dreva.
      Veriaci hladiac k oltáru môžu vnímať sybolické pokračovanie chrámu cez presklenú stenu svätyne až k oblohe - svetlu. Všetký línie v kostole, ako aj konicky sa zmenšujúce rozmery kostola, navádzajú pohľad na cestu k oltáru, k fyzikálnemu vesmíru, k nebesiam, k jeho stvoriteľovi ...
 


Liptovský Ján
(podkrovný rodinný dom)

      Pomerne rozľahlý rodinný dom (160m2) navrhnutý podľa požiadaviek investora sa nachádza v pamiatkovo chránenej obci Liptovský Ján.
      Centrom domu je hala, ktorá slúži zároveň ako jedálenský kút. Z nej sú prístupne ďalšie obytné priestory (obytná hala, kuchyňa, príslušenstvo), ako aj schodisko do intímnej podkrovnej časti domu (detské izby, priestranná spálňa so zimnou záhradou, kúpelňa).
      V prízemí je hosťovská izba, ktorá môže slúžiť aj ako garsónka.


Vysokohorská chata
(Biele Pleso, Vysoké Tatry, model štúdie)


Vyhliadková veža
(Zlaté Piesky, Bratislava, model štúdie)


[ hore  ]   
[ úvod ]